header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

داد همه وزرا از دست نوبخت بر هواست

سخنگوی حزب کارگزاران با اشاره به نظرسنجی ارگان این حزب علیه نوبخت، معتقد است "داد همه وزرا از دست نوبخت بر هواست."
داد همه وزرا از دست نوبخت بر هواست

به نقل از تسنیم، اصلاح‌طلبان در ماه‌های اخیر انتقادات تندی را متوجه عملکرد محمدباقر نوبخت در سازمان برنامه و بودجه کردند. فعالان اصلاح‌طلب، نوبخت را عامل اصلی ناهماهنگی تیم اقتصادی دولت دانسته و معتقدند اگر رئیس‌جمهور می‌خواهد راهکار مناسبی برای برون رفت از وضعیت کنونی اقتصاد کشور پیدا کند، ابتدا باید عوامل به هم زننده نظم تیم اقتصادی خود را تغییر دهد.

در همین راستا حزب کارگزاران سازندگی اخیرا در یک نظرسنجی عمومی، نظر مخاطبانش را درباره عملکرد نوبخت و رفتن یا ماندن او از دولت جویا شده بود که این اقدام با واکنش برخی فعالان سیاسی حزب اعتدال و توسعه مواجه شده بود.

حسین مرعشی سخنگو و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در شماره امروز (شنبه) روزنامه سازندگی با بیان اینکه آقای نوبخت هیچ موافقی در پاسخ به انتقاد اعتدال و توسعه‌ای‌ها نسبت به آن نظرسنجی ندارد، گفته است "مسئله ایشان مسئله کارگزاران نیست و این موضوع از بی هنری حزب اعتدال و توسعه است که می‌خواهد مسئله آقای نوبخت را سیاسی کند. درحالی که مسئله آقای نوبخت سیاسی نیست، مدیریتی است. هرکس هم از آقای نوبخت در شرایط کنونی حمایت کند، آینده‌‌ای در سیاست ایران نخواهد داشت."

وی می‌افزاید "آقای نوبخت اساسا چیزی عرضه نکرده‌اند که بخواهد به سرمایه سیاسی اعتدال و توسعه بیفزاید. این یک خطای سیاسی است که فکر می‌کنند حالا که روزنامه سازندگی نظرسنجی را درباره رفتن یا ماندن آقای نوبخت منتشر کرده، پس دلیل آن رقابت‌های حزبی است. در حالی که سراغ هر وزیری بروید، دادش از دست آقای نوبخت بر هواست."

به گفته حسین مرعشی داد وزرای دولت از دست عملکرد نوبخت بر هواست.

انتقادات از عملکرد نوبخت به اینجا محدود نشده و مسبوق به سابقه است. محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در مصاحبه‌ای با انتقاد از عملکرد نوبخت گفته بود "برای موقعیت سازمان برنامه و بودجه، «اصلح» از آقای نوبخت وجود دارد اما چنین تغییری رخ نمی‌دهد و دلیل آن را باید از آقای رئیس‌جمهور پرسید. به نظر من، ریشه‌ این عدم تغییر در دلبستگی و روابط صمیمی تاریخی ایشان(رئیس جمهور) با آقای نوبخت است."

همچنین مرتضی حاجی عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان ، در پاسخ به این سوال که کدام یک از اعضای تیم اقتصادی دولت باید تغییر کند، گفته بود "رئیس سازمان برنامه و بودجه علی‌ القاعده جزو اولین گزینه‌هایی است که باید تغییر کند."

به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان برای فرار از پذیرش مسئولیت حمایت از دولت روحانی در تلاش‌اند تا حزب اعتدال و توسعه به دبیرکلی نوبخت را عامل اصلی تمامی مشکلات و کم‌کاری‌های دولت مورد حمایتشان معرفی کنند.
 


توهین چندباره روحانی به مردم!

بیش از یک سال از تحریم سپاه توسط بانک‌های دولتی می‌گذرد

رئیسی در تجمع باشکوه ۳۶ هزار بسیجی خراسان رضوی در حرم مطهر رضوی

با حضور آیت‌الله رئیسی در قم

امکان توقیف اموال ۸۰درصد ملت ایران با پذیرش FATF

روحانی برای حفظ منافع حاضر است تا کجا به سخنان متناقض خود ادامه دهد؟

مردم یادتان هست؟!

تولیت آستان قدس رضوی از طلبه مشهدی عیادت کرد

دانشجویان به «رئیسی» نامه نوشتند

در تدارک «جام زهر» برای رهبری هستند!

حسن روحانی در مجلس مقصر را مردم و طلاب دانست

تکذیب رئیسی

نگاهی به بسته حمایتی اروپا و ذوق‌زدگی رسانه‌های حامی دولت؛

آقای صالحی، سگ زرد برادر شغال است!

6 شهریور روز پاسخگویی روحانی در مجلس

اسامی بیش از 250 شرکت خاندان محمدرضا نعمت زاده، اصلاح طلب، عضو حزب کارگزاران سازندگی و وزیر صمت دولت اول روحانی

اعتراف حامیان دیروز روحانی ادامه دارد

شورای نگهبان یک لایحه داخلی را تایید کرده نه FATF

داد همه وزرا از دست نوبخت بر هواست

آقای روحانی! حداقل یک بار از مردم عذرخواهی کنید!