header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی در جمع باشکوه و حماسی مردم در مصلی امام خمینی (ره) تبریز

من به آقای ترامپ توصیه می کنم نگاهی به طرح‌هایی روسای پیشین آمریکا بیاندازد و بداند ...
سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی در جمع باشکوه و حماسی مردم در مصلی امام خمینی (ره) تبریز

حق گرفتنی است و با قدرت امکان پذیر است نه با خواهش و التماس/ تجربه تاریخی فلسطین اثبات کرد که مسیر سازش، ورود به میدان پذیرش تحمیل است.

تولیت آستان قدس رضوی در سخنرانی روز قدس در مصلای امام خمینی(ره) تبریز:

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نقطه عطفی در تاریخ مبارزه مردم فلسطین بود و آن را از یک جنبش قومی- ناسیونالیستی به یک جریان مقامت اسلامی و مردمی تبدیل کرد که این، همان سبک مبارزاتی امام خمینی (ره)و در واقع متد اسلام ناب محمدی(ص) برای مبارزه با ظلم است.
کشورهای عربی در چارچوب دفاع ناسیونالیستی از فلسطین متحمل شکستهای پی در پی می شدند که نمونه های بارز آن را در جنگهای سال 1967 تا 1973 می بینیم اما پس از شکل گیری مقاومت اسلامی و مردمی موفقیت‌ها و پیروزی‌های جبهه مقاومت یک به یک درخشید ، جنوب لبنان و غزه با عقب نشینی صهیونیستها آزاد شد و جنگهای 33، 22 ، 51 و 8 روزه در برابر رژیم صهیونیسمی گام به گام آنها را عقب راند و رژیم اشغالگری که تا دیروز مدعی نیل تا فرات بود را بجایی رساند که برای امنیتش مجبور شد اطراف خود را دیوارهای بتنی بلند بکشد.
تجربه تاریخی فلسطین نشان می‌دهد که به دست آوردن حق از چنگ دشمن غدار، تنها در میدان مقاومت مردمی رقم خواهد خورد و میزهای سازش،میدانهای فریب است و فقط دشمن را جری تر می کند.
نتیجه پیمان «اسلو» که میان جریان فلسطینیهای خسته شده از مبارزه با رژیم جعلی اسرائیل بسته شد، چه شد؟ نتیجه این بود که صهیونیستها با پشتیبانی آمریکاهرچه روی کاغذ بود را بدست آوردند، اما در مقابل به هیچ کدام از تعهدات خود در این پیمان عمل نکرند و حتی یاسر عرفات بعنوان عامل فلسطینی امضاکننده این پیمان را که پس از 10 سال به فریب مذاکرات اسلو پی برده بود، به طور مشکوکی حذف کردند.
امروز رییس جمهور آمریکا اعلام کرده طرحی جدید برای فلسطین دارد که توافق و معامله قرن است؟ سؤال اینجاست که طرف توافق این قرارداد با آمریکا و صهیونیستها چه کسی است؟ یک تحمیل یک طرفه که همه فلسطینیها با آن مخالفند را قرارداد می نامید؟ مگر می شود قراردادی که در باره هویت و ماهیت فلسطین است، بدون نظر مردم فلسطین انجام شود؟ رسماً می خواهند از کیسه خلیفه ببخشند!
ترامپ در این معامله می خواهد صحرای سینا که بخشی از کشور مصر است را برای تشکیل یک کشور جدید تخصیص بدهد و پول تأسیس این کشور را هم از سران خائن امارات و عربستان سعودی دریافت کند؛ با این طرح میخواهند بخشی از 5 میلیون آواره فلسطینی را با هویت جعلی، در صحرای سینا جای دهند و برای رفع مزاحمت دیگر آوارگان برای حیات ناپاک رژیم نامشروع اسرائیل، به باقی مانده‌های آوراگان نیز تابعیت برخی کشورها را بدهند.
یعنی ترامپ می خواهد هم هویت فلسطین را نابود کند، هم بیت المقدس را یهودی کند و هم کشور مصر را اشغال کند! عجب معامله قرنی! این اقدام ریختن بنزین بر آتش غضب ملتهای منطقه است.
من به آقای ترامپ توصیه می کنم نگاهی به طرح‌هایی روسای پیشین آمریکا بیاندازد و بداند این طرح جدید نیز محکوم به شکست است. طرح آمریکا توافق قرن نیست بلکه قطعا باتلاق قرن برای آمریکایی‌ها و همپیمانانش است که در آن فرو خواهند رفت.
جریان خبیث غرب در قرن گذشته برای تأسیس رژیم صهیونیستی، با آل سعود در ازای حاکم کردن آنها بر عربستان معامله کرد و امروز هم می خواهد یکبار دیگر همان معامله را شکل بدهد و برای نابودی هویت فلسطینیها و قدس شریف آل سلمان را در آن سرزمین تثبیت کند.
در برابر راه حلهای شکست خورده آمریکاییها درباره فلسطین، جمهوری اسلامی ایران و رهبر حکیم ما یک راه حل عقلایی و دموکراتیک ارائه داده اند که آن مراجعه به صندوق و آراء عمومی فلسطینی ها اعم از مسلمان و مسیحی و یهودی است.
البته این، تنها را ه حل ما برای موضوع فلسطین نیست بلکه راه حل عمومی جمهوری اسلامی ایران برای بحرانهای منطقه در بحرین، یمن و ... هم همین بوده است اما آمریکا و غربِ مدعی دموکراسی با آن مخالفند.
ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه و بویژه غرب آسیا، عامل ثبات و آرامش است و اگر اقدامات مستشاری ایران در برابر داعش، القاعده و تکفیری‌های دست ساخته اسرائیل نبود، امروز منطقه در آتش جنگ می‌سوخت.
 


خدا رحم کرد که من رییس جمهور نشدم که دلار 5هزار تومان شود!

روحانی بالاخره از استراتژی "زنونابین" دولتش پرده‌برداری کرد!

وزیرخارجه تا کی به خوش‌خیالی خود ادامه می‌دهد؟

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی:

چرا اظهارات اخیر عراقچی مهم است؟

نشست «دولت سایه» با انجمن صنایع سلولزی ایران؛

لیبرال رفتند، ۲ اخلالگر اعدام شدند، دلار ارزان شد

بازهم ننگ حمایت آشکار غربی‌ها از اصلاح طلبان

دولتی که در تراز انقلاب اسلامی نیست؛

سید ابراهیم رئیسی امروز در جمع راهپیمایان 13 آبان

خسارت برجام

ظاهرا کارد به استخوان معاون اول رسیده

در حاشیه استعفای دو وزیر و سخنان بی سابقه معاون اول روحانی

توهین چندباره روحانی به مردم!

بیش از یک سال از تحریم سپاه توسط بانک‌های دولتی می‌گذرد

رئیسی در تجمع باشکوه ۳۶ هزار بسیجی خراسان رضوی در حرم مطهر رضوی

با حضور آیت‌الله رئیسی در قم

امکان توقیف اموال ۸۰درصد ملت ایران با پذیرش FATF

روحانی برای حفظ منافع حاضر است تا کجا به سخنان متناقض خود ادامه دهد؟

مردم یادتان هست؟!