header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی در جمع باشکوه و حماسی مردم در مصلی امام خمینی (ره) تبریز

من به آقای ترامپ توصیه می کنم نگاهی به طرح‌هایی روسای پیشین آمریکا بیاندازد و بداند ...
سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی در جمع باشکوه و حماسی مردم در مصلی امام خمینی (ره) تبریز

حق گرفتنی است و با قدرت امکان پذیر است نه با خواهش و التماس/ تجربه تاریخی فلسطین اثبات کرد که مسیر سازش، ورود به میدان پذیرش تحمیل است.

تولیت آستان قدس رضوی در سخنرانی روز قدس در مصلای امام خمینی(ره) تبریز:

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نقطه عطفی در تاریخ مبارزه مردم فلسطین بود و آن را از یک جنبش قومی- ناسیونالیستی به یک جریان مقامت اسلامی و مردمی تبدیل کرد که این، همان سبک مبارزاتی امام خمینی (ره)و در واقع متد اسلام ناب محمدی(ص) برای مبارزه با ظلم است.
کشورهای عربی در چارچوب دفاع ناسیونالیستی از فلسطین متحمل شکستهای پی در پی می شدند که نمونه های بارز آن را در جنگهای سال 1967 تا 1973 می بینیم اما پس از شکل گیری مقاومت اسلامی و مردمی موفقیت‌ها و پیروزی‌های جبهه مقاومت یک به یک درخشید ، جنوب لبنان و غزه با عقب نشینی صهیونیستها آزاد شد و جنگهای 33، 22 ، 51 و 8 روزه در برابر رژیم صهیونیسمی گام به گام آنها را عقب راند و رژیم اشغالگری که تا دیروز مدعی نیل تا فرات بود را بجایی رساند که برای امنیتش مجبور شد اطراف خود را دیوارهای بتنی بلند بکشد.
تجربه تاریخی فلسطین نشان می‌دهد که به دست آوردن حق از چنگ دشمن غدار، تنها در میدان مقاومت مردمی رقم خواهد خورد و میزهای سازش،میدانهای فریب است و فقط دشمن را جری تر می کند.
نتیجه پیمان «اسلو» که میان جریان فلسطینیهای خسته شده از مبارزه با رژیم جعلی اسرائیل بسته شد، چه شد؟ نتیجه این بود که صهیونیستها با پشتیبانی آمریکاهرچه روی کاغذ بود را بدست آوردند، اما در مقابل به هیچ کدام از تعهدات خود در این پیمان عمل نکرند و حتی یاسر عرفات بعنوان عامل فلسطینی امضاکننده این پیمان را که پس از 10 سال به فریب مذاکرات اسلو پی برده بود، به طور مشکوکی حذف کردند.
امروز رییس جمهور آمریکا اعلام کرده طرحی جدید برای فلسطین دارد که توافق و معامله قرن است؟ سؤال اینجاست که طرف توافق این قرارداد با آمریکا و صهیونیستها چه کسی است؟ یک تحمیل یک طرفه که همه فلسطینیها با آن مخالفند را قرارداد می نامید؟ مگر می شود قراردادی که در باره هویت و ماهیت فلسطین است، بدون نظر مردم فلسطین انجام شود؟ رسماً می خواهند از کیسه خلیفه ببخشند!
ترامپ در این معامله می خواهد صحرای سینا که بخشی از کشور مصر است را برای تشکیل یک کشور جدید تخصیص بدهد و پول تأسیس این کشور را هم از سران خائن امارات و عربستان سعودی دریافت کند؛ با این طرح میخواهند بخشی از 5 میلیون آواره فلسطینی را با هویت جعلی، در صحرای سینا جای دهند و برای رفع مزاحمت دیگر آوارگان برای حیات ناپاک رژیم نامشروع اسرائیل، به باقی مانده‌های آوراگان نیز تابعیت برخی کشورها را بدهند.
یعنی ترامپ می خواهد هم هویت فلسطین را نابود کند، هم بیت المقدس را یهودی کند و هم کشور مصر را اشغال کند! عجب معامله قرنی! این اقدام ریختن بنزین بر آتش غضب ملتهای منطقه است.
من به آقای ترامپ توصیه می کنم نگاهی به طرح‌هایی روسای پیشین آمریکا بیاندازد و بداند این طرح جدید نیز محکوم به شکست است. طرح آمریکا توافق قرن نیست بلکه قطعا باتلاق قرن برای آمریکایی‌ها و همپیمانانش است که در آن فرو خواهند رفت.
جریان خبیث غرب در قرن گذشته برای تأسیس رژیم صهیونیستی، با آل سعود در ازای حاکم کردن آنها بر عربستان معامله کرد و امروز هم می خواهد یکبار دیگر همان معامله را شکل بدهد و برای نابودی هویت فلسطینیها و قدس شریف آل سلمان را در آن سرزمین تثبیت کند.
در برابر راه حلهای شکست خورده آمریکاییها درباره فلسطین، جمهوری اسلامی ایران و رهبر حکیم ما یک راه حل عقلایی و دموکراتیک ارائه داده اند که آن مراجعه به صندوق و آراء عمومی فلسطینی ها اعم از مسلمان و مسیحی و یهودی است.
البته این، تنها را ه حل ما برای موضوع فلسطین نیست بلکه راه حل عمومی جمهوری اسلامی ایران برای بحرانهای منطقه در بحرین، یمن و ... هم همین بوده است اما آمریکا و غربِ مدعی دموکراسی با آن مخالفند.
ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه و بویژه غرب آسیا، عامل ثبات و آرامش است و اگر اقدامات مستشاری ایران در برابر داعش، القاعده و تکفیری‌های دست ساخته اسرائیل نبود، امروز منطقه در آتش جنگ می‌سوخت.
 


آقای روحانی! والله این مسیری که می‌روید سراب است

وقتی عاشقان هیلاری کلینتون برای ترامپ کف می‌زنند

روحانی پولدارتر از خاتمی و احمدی نژاد؛

سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی در جمع باشکوه و حماسی مردم در مصلی امام خمینی (ره) تبریز

دعوت حجت الاسلام رئیسی از مردم

حجت الاسلام رئیسی در مراسم شب قدر حرم حضرت معصومه(س):

بازتاب های داخلی و خارجی فرمان انقلابی امام خامنه‌ای

دستور انقلابی امام خامنه‌ای

آقای آشنا شرمنده نیستید؟!

خسارت محض برجام حامی پر و پاقرص روحانی و ظریف را هم از خواب بیدار کرد

ییس جمهور فرانسه گفته «با روحانی درباره موشک‌های ایرانی هم مذاکره کردیم»؛ چرا این خبر تکذیب نمی‎شود؟/

خوابی که یک دانشجو برای رئیسی دیده بود!/

گزارشی از یک اتفاق تأسف‌برانگیر!

نباید جامعه را اسیر برجام کنیم

آغاز جنگ رسانه ایی برای شستشوی فکری مردم ایران؛

شرکت‌های اروپایی نیامده چمدان‌هایشان را بستند!

مذاکره تصمیم نظام بود نه برجام بدون تضمین

بازم دروغ به ملت!

داستان تصویری دروغی 5 ساله به نام برجام!

حجت‌الاسلام رئیسی: کسی یا کسانی عدالت‌خواه هستند که دغدغه قدس را دارند