header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

از‌سلبریتی‌ها‌به‌اندازه خودشان توقع داشته باشید!

«محمدعلی ابطحی»، فعال اصلاح‌طلب، از دستگیرشدگان فتنه سال ۸۸ و معاون رئیس دولت اصلاحات به تازگی ...
از‌سلبریتی‌ها‌به‌اندازه خودشان توقع داشته باشید!

به نقل از مشرق، «محمدعلی ابطحی»، فعال اصلاح‌طلب، از دستگیرشدگان فتنه سال ۸۸ و معاون رئیس دولت اصلاحات به تازگی در مصاحبه با نامه‌نیوز پیرامون موج پشیمانی سلبریتی‌ها از حمایت از روحانی گفته است: از سلبریتی‌ها نیز باید به اندازه خودشان توقع داشت نه بیشتر.

او می‌افزاید: بدون شک برای اینکه یک کاندیدا در انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری مورد قبول اکثریت جامعه قرار بگیرد باید بستری وجود داشته باشد. این بستر در جامعه فعلی و طی دو دهه گذشته جریان اصلاحات بوده است. طبیعتا نیرو‌های فعال جامعه نیز در ایجاد این بستر نقش داشته اند و سلبریتی‌ها نیز یکی از همین نیرو‌های فعال هستند. این گروه در دوران انتخابات تلاش‌هایی کرده‌اند و حرف هایشان نیز در حد خودشان موثر بوده است، اما اینطور نیست که سلبریتی‌ها قادر باشند جهت جامعه را تعیین کنند.

ابطحی در ادامه با تأکید بر اینکه نباید از گروه سلبریتی‌ها توقع یک تحلیلگر سیاسی داشته باشیم، می‌گوید: این موج اخیر را یک موج پشیمانی به معنای واقعی نمی‌دانم و معتقد هستم که اگر شرایط تکرار شود قطعا این سلبریتی‌ها به سراغ رقبای آقای روحانی نمی‌روند، اما به هرحال دلخوری‌های ایجاد شده که با لفظ پشیمانی از آن یاد می‌کنند... به نظر من به جای اینکه به سلبریتی‌ها به خاطر بیان گلایه‌هایشان اعتراض شود باید به دستگاه دولتی و رئیس جمهور اعتراض کرد که به شعار‌های انتخاباتی خود توجه لازم را ندارد.

 
منهای درست و غلط صحبت‌های ابطحی، اما جای این سؤال وجود دارد که آیا اعضای ستاد مشترک دولت و اصلاح‌طلبان حاضر بودند در ایام انتخابات هم چنین صحبت‌هایی را مطرح کنند؟! و آیا در روز‌هایی که با طمطراق فراوان عکس برخی بازیگران و خوانندگان را در ستاد انتخاباتی خود منتشر می‌کردند هم حاضر بودند، بگویند این افراد قادر به تغییر چیزی نیستند و باید در سطح خودشان از آن‌ها متوقّع بود؟

از این سؤالات بسیار است، اما نکته آنجاست که مردم بخوبی متوجه این نکته مهم هستند که هیچکدام از سلبریتی‌های پشیمان جرأت انتقاد از لیدر اصلاح‌طلبان بعنوان مسبب‌الاسباب مشکلات فعلی و کسی که با «تَکرار می‌کنم» وضع موجود را پدید آورده، ندارند.

در واقع مسئله «عبور از روحانی» از خیلی وقت پیش‌تر مورد اشاره برخی محافل تحلیلی قرار گرفته بود و انتقاد‌های این روز‌های سلبریتی‌های پشیمان نیز بیشتر به عملیات فریب ستاد جریان سیاسی خاص شباهت دارد. عملیاتی که می‌کوشد لیدر اصلاح‌طلبان را از مظان انتقاد عمومی برهاند.
 

نباید جامعه را اسیر برجام کنیم

آغاز جنگ رسانه ایی برای شستشوی فکری مردم ایران؛

شرکت‌های اروپایی نیامده چمدان‌هایشان را بستند!

مذاکره تصمیم نظام بود نه برجام بدون تضمین

بازم دروغ به ملت!

داستان تصویری دروغی 5 ساله به نام برجام!

حجت‌الاسلام رئیسی: کسی یا کسانی عدالت‌خواه هستند که دغدغه قدس را دارند

شناسایی ۲۱۰ مدیر دارای ۲ تابعیت

چرا ضربه روحانی و غرب‌گرایان به ایران از جنگ تحمیلی هم بیشتر است؟

در واکنش به خروج آمریکا از برجام صورت گرفت اصرار روحانی بر برجام بدون آمریکا/ مهلت مشروط به اروپا

ترامپ خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد

اروپا از جیب ملت ایران به آمریکا پیشنهاد باج داد!

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در دیدار صمیمی با دانشگاهیان در دانشگاه فردوسی مشهد

کارگران هم مثل وزرا قناعت ‌کنند

آقای ظریف دیپلمات باشید، انقلابی پیشکش!

سید ابراهیم رئیسی در دیدار با رئیس جمهور تاتارستان

تولیت آستان قدس رضوی با استقبال مفتی اعظم تاتارستان وارد کازان شد

ناقص‌العقل؛ پنجاه و پنجمین توهین روحانی به منتقدان + جدول

واکنش سپاه به ادعای تفرقه‌افکنانه برخی عناصر داخلی

از‌سلبریتی‌ها‌به‌اندازه خودشان توقع داشته باشید!