header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

از‌سلبریتی‌ها‌به‌اندازه خودشان توقع داشته باشید!

«محمدعلی ابطحی»، فعال اصلاح‌طلب، از دستگیرشدگان فتنه سال ۸۸ و معاون رئیس دولت اصلاحات به تازگی ...
از‌سلبریتی‌ها‌به‌اندازه خودشان توقع داشته باشید!

به نقل از مشرق، «محمدعلی ابطحی»، فعال اصلاح‌طلب، از دستگیرشدگان فتنه سال ۸۸ و معاون رئیس دولت اصلاحات به تازگی در مصاحبه با نامه‌نیوز پیرامون موج پشیمانی سلبریتی‌ها از حمایت از روحانی گفته است: از سلبریتی‌ها نیز باید به اندازه خودشان توقع داشت نه بیشتر.

او می‌افزاید: بدون شک برای اینکه یک کاندیدا در انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری مورد قبول اکثریت جامعه قرار بگیرد باید بستری وجود داشته باشد. این بستر در جامعه فعلی و طی دو دهه گذشته جریان اصلاحات بوده است. طبیعتا نیرو‌های فعال جامعه نیز در ایجاد این بستر نقش داشته اند و سلبریتی‌ها نیز یکی از همین نیرو‌های فعال هستند. این گروه در دوران انتخابات تلاش‌هایی کرده‌اند و حرف هایشان نیز در حد خودشان موثر بوده است، اما اینطور نیست که سلبریتی‌ها قادر باشند جهت جامعه را تعیین کنند.

ابطحی در ادامه با تأکید بر اینکه نباید از گروه سلبریتی‌ها توقع یک تحلیلگر سیاسی داشته باشیم، می‌گوید: این موج اخیر را یک موج پشیمانی به معنای واقعی نمی‌دانم و معتقد هستم که اگر شرایط تکرار شود قطعا این سلبریتی‌ها به سراغ رقبای آقای روحانی نمی‌روند، اما به هرحال دلخوری‌های ایجاد شده که با لفظ پشیمانی از آن یاد می‌کنند... به نظر من به جای اینکه به سلبریتی‌ها به خاطر بیان گلایه‌هایشان اعتراض شود باید به دستگاه دولتی و رئیس جمهور اعتراض کرد که به شعار‌های انتخاباتی خود توجه لازم را ندارد.

 
منهای درست و غلط صحبت‌های ابطحی، اما جای این سؤال وجود دارد که آیا اعضای ستاد مشترک دولت و اصلاح‌طلبان حاضر بودند در ایام انتخابات هم چنین صحبت‌هایی را مطرح کنند؟! و آیا در روز‌هایی که با طمطراق فراوان عکس برخی بازیگران و خوانندگان را در ستاد انتخاباتی خود منتشر می‌کردند هم حاضر بودند، بگویند این افراد قادر به تغییر چیزی نیستند و باید در سطح خودشان از آن‌ها متوقّع بود؟

از این سؤالات بسیار است، اما نکته آنجاست که مردم بخوبی متوجه این نکته مهم هستند که هیچکدام از سلبریتی‌های پشیمان جرأت انتقاد از لیدر اصلاح‌طلبان بعنوان مسبب‌الاسباب مشکلات فعلی و کسی که با «تَکرار می‌کنم» وضع موجود را پدید آورده، ندارند.

در واقع مسئله «عبور از روحانی» از خیلی وقت پیش‌تر مورد اشاره برخی محافل تحلیلی قرار گرفته بود و انتقاد‌های این روز‌های سلبریتی‌های پشیمان نیز بیشتر به عملیات فریب ستاد جریان سیاسی خاص شباهت دارد. عملیاتی که می‌کوشد لیدر اصلاح‌طلبان را از مظان انتقاد عمومی برهاند.
 

اسامی بیش از 250 شرکت خاندان محمدرضا نعمت زاده، اصلاح طلب، عضو حزب کارگزاران سازندگی و وزیر صمت دولت اول روحانی

اعتراف حامیان دیروز روحانی ادامه دارد

شورای نگهبان یک لایحه داخلی را تایید کرده نه FATF

داد همه وزرا از دست نوبخت بر هواست

آقای روحانی! حداقل یک بار از مردم عذرخواهی کنید!

نقش آدم بانک مرکزی در به هم ریختگی بازار ارز

ضرورت ممنوع الخروج شدن ولی الله سیف از کشور

به مواضع ضدآمریکایی روحانی نمی‌شود دل خوش کرد

شایعه‌ای دیگر برای تخریب تولیت آستان قدس

رسوایی حیرت‌آور دیپلماسی ظریف

تحلیل حجت الاسلام و المسلمین رئیسی از جلسه اقتصادی رهبر معظم انقلاب با دولت

تحریف سخنان رهبری برای تحمیل FATF در روز روشن!

حاشیه ای بر دعوای اصلاح طلبان و اعتدال گرایان درباره ماندن یا رفتن جهانگیری

زنگنه برای چه چیزی باید استیضاح شود؟

آبی از اروپا گرم نشد

در مخالفت آشکار به مواضع رهبر انقلاب:

دولتی که باید برود!

هرجاکه سخن از خود کفایی است، نام «سپاه» میدرخشد

آقای ظریف! کمی از عادت زشت دروغ گفتن فاصله بگیرید

پسر رييس‌جمهور ٣‌تابعيتی است! تابعيت كانادا، انگليس و ايرانی!!!