header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

هنر انقلاب اسلامی علی‌رغم همه موانع روزبه‌روز رونق بیشتری می‌یابد

تولیت آستان قدس رضوی: هنر انقلاب اسلامی علی‌رغم همه موانع روزبه‌روز رونق بیشتری می‌یابد
هنر انقلاب اسلامی علی‌رغم همه موانع روزبه‌روز رونق بیشتری می‌یابد

حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار با هنرمندان که همزمان با هفته هنر انقلاب در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: رمز ماندگاری و جاودانگی شهید آوینی در اتصال به جایگاه بصیرت، معنویت و معرفت آفرین اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه فعالیت انجمن ادبی رضوی امید دهنده آینده روشن پیش‌رو است، ابراز کرد: محضر مقدس امام مهربانی‌ها کانون معرفت، معنویت و بصیرتی عظیم و بی‌بدیل است که شهید آوینی از جلوه‌های همین جایگاه و دارای قلم و زبان معرفت افزا، بصیرت افزا و معنویت آفرین است.


* ضرورت گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری انقلابی

وی افزود: امروز کشور در معرض جنگ نرم و شبیخون فرهنگی است که بسیاری از اراده‌ها، قلب‌ها و عقیده‌ها را تسخیر می‌کند ولذا گسترش فعالیت فرهنگی، هنری و ادبی انقلابی در پرتو نورانیت حضرت رضا(ع) در سراسر کشور ضروری است.

وی شعر خوانی شاعران در «رواق دعبل» را مانند روضه مداحان در رواق امام(ره) اثر گذار دانست و ابراز کرد: باید یکی از تریبون‌های حرم مطهر رضوی، موضوع هنر هنرمندان، ادبیات ادیبان و شعر شاعران باشد و تا مفاهیم دینی با قالب هنری و شعری به مردم منتقل شود.

وی با اشاره به اینکه امروز هنر ما آمیخته با حکمت و لذتی است که از لذت تعقل و گرایش به معنویت برخواسته است، ادامه داد: این ظرفیت عظیم بر اساس آنچه خداوند در فطرت و جان‌ها قرار داده در اختیار ما وجود دارد و لازم است با فعالیت در این عرصه دل‌های آماده در سراسر کشور را به هم متصل کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در سیره امامان و پیشوایان ما هم توجه به مقوله شعر وجود داشته است و رهبر معظم انقلاب هم به صورت نمادین نشست‎های متعددی با شعرا و ادیبان دارند تا توجه همه جامعه را به این قالب اثرگذار جلب کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی عنوان کرد: بوسه مقام معظم رهبری بر پیکر سید شهیدان اهل قلم برای این بود که مردم، مسئولان، جوانان و همه ما خط بگیریم و به این زبان و قلم اثرگذار توجه پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: قرآن کریم در آیه شریفه «ن والقلم و مایسطرون» به قلمی سوگند یاد می‎کند که مستور آن توحیدی، انسان ساز، ضد استکبار، ضد ظلم و برای نجات انسان معاصر باشد.

تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: قلمی ارزشمند است که برای برملا کردن چهره نفاق، چهره استکبار، چهره ظلم و برانگیختن مردم بر علیه ظلم و ستم و دلدادگی مردم به دین و ارزش‌های الهی باشد.


* هنر اسلامی؛ حکمت آمیز و حکمت آموز است

وی با بیان اینکه هنر اسلامی حکمت آمیز و حکمت آموز است، تصریح کرد: نسل‌های آینده باید با این فرهنگ غنی و انسان ساز، جامعه ساز و نظام ساز بیش از پیش آشنا شوند و دلدادگی آنها با این فرهنگ بیشتر شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز در جامعه اضطراب‌های اجتماعی بسیاری وجود دارد که گرایش به این فرهنگ غنی، ادبیات، شعر، هنر و قلم مانند کوه می‎تواند جامعه را از این اضطراب‌ها مصون نگاه دارد، همچون زیارت مضجع نورانی ثامن الحجج(ع) که هرگاه انسان مضطرب، چه اضطراب از شبهه علمی و چه اضطراب از شهوت عملی، کنار وجود مقدس حضرت رضا(ع) قرار می‎گیرد آرامش پیدا می‌کند.

* وجود حضرت رضا(ع)؛ آرامش بخش، الهام بخش و دور کننده اضطراب

وی با بیان اینکه فرهنگ ایرانی اسلامی ظرفیت عظیمی است که می‌تواند در هر خانه و مدرسه‌ای تأثیر گذار باشد، ابراز کرد: وجود مقدس حضرت رضا(ع) برای هر کسی با هر سلیقه‌ای بسیار آرامش بخش، الهام بخش و دور کننده اضطراب است.

وی اظهار کرد: باید از این نورانیت و جایگاه و دستگاه بزرگ انسان سازی با کمک قالب شعر، هنر، ادبیات و کار هنرمندانه برای انتقال مفاهیم، آرامش بخشی به جامعه، پیشبرد جامعه در جهت ارزش‌های انقلاب اسلامی و مصونیت بخشی به جامعه کمک بگیریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: فرهنگ و هنر انقلاب علی‌رغم همه موانع و مشکلات روزبه‌روز رونق بیشتری پیدا می‎کند.

 


تولیت آستان قدس رضوی با استقبال مفتی اعظم تاتارستان وارد کازان شد

ناقص‌العقل؛ پنجاه و پنجمین توهین روحانی به منتقدان + جدول

واکنش سپاه به ادعای تفرقه‌افکنانه برخی عناصر داخلی

از‌سلبریتی‌ها‌به‌اندازه خودشان توقع داشته باشید!

تولیت آستان قدس رضوی در مراسم عمامه گذاری طلاب دانشگاه علوم اسلامی رضوی:

حجت‌الاسلام رئیسی: بهانه آمریکا برای شرارت علیه سوریه غیرمنطقی است

هنر انقلاب اسلامی علی‌رغم همه موانع روزبه‌روز رونق بیشتری می‌یابد

چگونه سیاست خارجی دولت روحانی، دلار را به 6000 تومان رسانده است؟

تکرار سناریوی چانه‌زنی از پایین

بن بست سیاسی دولت تدبیر

مردم را چگونه فریب دادند؟

دولت و گرانی دلار

توهین به شعور مردم ممنوع!

به نام اشتغال جوانان، به کام دولتی‌ها!

سوال دوم از رییس جمهور، پر!

تحقق شعارهای برجامی از جیب کارمندان!

دولت روحانی هیچ امکان عملی برای رویارویی با اقدامات آمریکا و اروپا ندارد

ابعاد جدید تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه

حجت الاسلام رئیسی در برنامه «نگاه یک»

آستان قدس باید حلقه اتصال هنرمندان برجسته برای خلق بهترین آثار باشد