header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

هنر انقلاب اسلامی علی‌رغم همه موانع روزبه‌روز رونق بیشتری می‌یابد

تولیت آستان قدس رضوی: هنر انقلاب اسلامی علی‌رغم همه موانع روزبه‌روز رونق بیشتری می‌یابد
هنر انقلاب اسلامی علی‌رغم همه موانع روزبه‌روز رونق بیشتری می‌یابد

حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار با هنرمندان که همزمان با هفته هنر انقلاب در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: رمز ماندگاری و جاودانگی شهید آوینی در اتصال به جایگاه بصیرت، معنویت و معرفت آفرین اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه فعالیت انجمن ادبی رضوی امید دهنده آینده روشن پیش‌رو است، ابراز کرد: محضر مقدس امام مهربانی‌ها کانون معرفت، معنویت و بصیرتی عظیم و بی‌بدیل است که شهید آوینی از جلوه‌های همین جایگاه و دارای قلم و زبان معرفت افزا، بصیرت افزا و معنویت آفرین است.


* ضرورت گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری انقلابی

وی افزود: امروز کشور در معرض جنگ نرم و شبیخون فرهنگی است که بسیاری از اراده‌ها، قلب‌ها و عقیده‌ها را تسخیر می‌کند ولذا گسترش فعالیت فرهنگی، هنری و ادبی انقلابی در پرتو نورانیت حضرت رضا(ع) در سراسر کشور ضروری است.

وی شعر خوانی شاعران در «رواق دعبل» را مانند روضه مداحان در رواق امام(ره) اثر گذار دانست و ابراز کرد: باید یکی از تریبون‌های حرم مطهر رضوی، موضوع هنر هنرمندان، ادبیات ادیبان و شعر شاعران باشد و تا مفاهیم دینی با قالب هنری و شعری به مردم منتقل شود.

وی با اشاره به اینکه امروز هنر ما آمیخته با حکمت و لذتی است که از لذت تعقل و گرایش به معنویت برخواسته است، ادامه داد: این ظرفیت عظیم بر اساس آنچه خداوند در فطرت و جان‌ها قرار داده در اختیار ما وجود دارد و لازم است با فعالیت در این عرصه دل‌های آماده در سراسر کشور را به هم متصل کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در سیره امامان و پیشوایان ما هم توجه به مقوله شعر وجود داشته است و رهبر معظم انقلاب هم به صورت نمادین نشست‎های متعددی با شعرا و ادیبان دارند تا توجه همه جامعه را به این قالب اثرگذار جلب کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی عنوان کرد: بوسه مقام معظم رهبری بر پیکر سید شهیدان اهل قلم برای این بود که مردم، مسئولان، جوانان و همه ما خط بگیریم و به این زبان و قلم اثرگذار توجه پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: قرآن کریم در آیه شریفه «ن والقلم و مایسطرون» به قلمی سوگند یاد می‎کند که مستور آن توحیدی، انسان ساز، ضد استکبار، ضد ظلم و برای نجات انسان معاصر باشد.

تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: قلمی ارزشمند است که برای برملا کردن چهره نفاق، چهره استکبار، چهره ظلم و برانگیختن مردم بر علیه ظلم و ستم و دلدادگی مردم به دین و ارزش‌های الهی باشد.


* هنر اسلامی؛ حکمت آمیز و حکمت آموز است

وی با بیان اینکه هنر اسلامی حکمت آمیز و حکمت آموز است، تصریح کرد: نسل‌های آینده باید با این فرهنگ غنی و انسان ساز، جامعه ساز و نظام ساز بیش از پیش آشنا شوند و دلدادگی آنها با این فرهنگ بیشتر شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز در جامعه اضطراب‌های اجتماعی بسیاری وجود دارد که گرایش به این فرهنگ غنی، ادبیات، شعر، هنر و قلم مانند کوه می‎تواند جامعه را از این اضطراب‌ها مصون نگاه دارد، همچون زیارت مضجع نورانی ثامن الحجج(ع) که هرگاه انسان مضطرب، چه اضطراب از شبهه علمی و چه اضطراب از شهوت عملی، کنار وجود مقدس حضرت رضا(ع) قرار می‎گیرد آرامش پیدا می‌کند.

* وجود حضرت رضا(ع)؛ آرامش بخش، الهام بخش و دور کننده اضطراب

وی با بیان اینکه فرهنگ ایرانی اسلامی ظرفیت عظیمی است که می‌تواند در هر خانه و مدرسه‌ای تأثیر گذار باشد، ابراز کرد: وجود مقدس حضرت رضا(ع) برای هر کسی با هر سلیقه‌ای بسیار آرامش بخش، الهام بخش و دور کننده اضطراب است.

وی اظهار کرد: باید از این نورانیت و جایگاه و دستگاه بزرگ انسان سازی با کمک قالب شعر، هنر، ادبیات و کار هنرمندانه برای انتقال مفاهیم، آرامش بخشی به جامعه، پیشبرد جامعه در جهت ارزش‌های انقلاب اسلامی و مصونیت بخشی به جامعه کمک بگیریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: فرهنگ و هنر انقلاب علی‌رغم همه موانع و مشکلات روزبه‌روز رونق بیشتری پیدا می‎کند.

 


خدا رحم کرد که من رییس جمهور نشدم که دلار 5هزار تومان شود!

روحانی بالاخره از استراتژی "زنونابین" دولتش پرده‌برداری کرد!

وزیرخارجه تا کی به خوش‌خیالی خود ادامه می‌دهد؟

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی:

چرا اظهارات اخیر عراقچی مهم است؟

نشست «دولت سایه» با انجمن صنایع سلولزی ایران؛

لیبرال رفتند، ۲ اخلالگر اعدام شدند، دلار ارزان شد

بازهم ننگ حمایت آشکار غربی‌ها از اصلاح طلبان

دولتی که در تراز انقلاب اسلامی نیست؛

سید ابراهیم رئیسی امروز در جمع راهپیمایان 13 آبان

خسارت برجام

ظاهرا کارد به استخوان معاون اول رسیده

در حاشیه استعفای دو وزیر و سخنان بی سابقه معاون اول روحانی

توهین چندباره روحانی به مردم!

بیش از یک سال از تحریم سپاه توسط بانک‌های دولتی می‌گذرد

رئیسی در تجمع باشکوه ۳۶ هزار بسیجی خراسان رضوی در حرم مطهر رضوی

با حضور آیت‌الله رئیسی در قم

امکان توقیف اموال ۸۰درصد ملت ایران با پذیرش FATF

روحانی برای حفظ منافع حاضر است تا کجا به سخنان متناقض خود ادامه دهد؟

مردم یادتان هست؟!