header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

برخورد رئیسی با فساد

شبهه: کسی که قائم مقامش تو آستان قدس هزار ميليارد اختلاس کرده باشه و الان خارج کشوره چطور می خواد یک مملکت نگه داره
برخورد رئیسی با فساد

عنوان شبهه

دوستی در تلگرام در تخریب چهره و شخصیت آیت الله رئیسی سوالات زیر را مطرح کرده است :

مرد خوب کسی کمپین«رییسی بیا» را با زنان بدحجاب راه ميندازه و از طرف دیگه تندترین مواضع زمان زمامداری تو قوه قضائیه داشته ،  میتونه صداقت داشته باشه آخه جلب رای به چه قیمتی ، کسی که قائم مقامش تو آستان قدس هزار ميليارد اختلاس کرده باشه و الان خارج کشوره چطور می خواد یک مملکت نگه داره ، کسی که روزی 960  میلیون غذا توزیع میکنه بین به اصطلاح زوار امام رضا (ع) البته با طعم انتخابات چطور میتونه امانتدار بیت المال باشه و به فکر تولید و اشتغال باشه اونم تو مشهد با یک میلیون و پانصد هزار فقیر و حاشیه نشین ، کسی که متهم اصلی کشتار سال 67 و فایل آیت الله منتظری ازش اسم برده چطور می خواد حق به حق دار بده.

پاسخ شبهه

در پاسخ به این شبهه موارد زیر را بیان می کنیم :

1) در مورد کمپین «رئیسی بیا» : اولا همه می دانند که کمپین کار ،  خود شخص آیت الله رئیسی یا افراد نزدیک به ایشون نیست و توسط عده ای از علاقمندان ، دوستداران و حامیان آیت الله رئیسی تشکیل شده است. دوما در مورد اعضای این کمپین میتوان گفت که هر کس لینک این کمپین ، گروه و یا کانال را داشته باشد می تواند عضو شود. سوما در مورد برخی عکس های برهنه که در حمایت از ایشون با عنوان رئیسی بیا گرفته می شود آیا مقصر آیت الله رئیسی هستند ، هر کس می تواند با انتشار چنین تصویری برهنه و نشر آن در کمپین خود را به عنوان طرفدار ایشون معرفی کند و سعی در تخریب چهره انقلابی آیت الله رئیسی باشد دارند. عنوان چنین تهمت ها و افتراهایی دور از انصاف هست.

2) در مورد اختلاس هزار میلیاردی آستان قدس باید عرض کنیم که در  ماه‌های ابتدایی آغاز فعالیت مدیریت جدید در آستان قدس رضوی و پس از وصول گزارش‌هایی از وقوع تخلف مالی در یکی از شرکت‌های تابعه در سنوات گذشته، تولیت معزز آستان قدس رضوی آیت الله رئیسی بلافاصله دستور استقرار سازمان حسابرسی و بازرسی آستان قدس را در آن شرکت به جهت بررسی موضوع صادر کرد. حساسیت تولیت معزز در بازگرداندن حقوق آستان قدس موجب شد تا ایشان با تکمیل گزارش حسابرسی دستور عزل فوری مدیریت شرکت، تغییر هیئت‌مدیره، تشکیل پرونده در دادسرای تهران و معرفی متهمین به مرجع قضایی را صادر نماید که با اجرای این دستور از سوی سید مرتضی بختیاری قائم‌مقام آستان قدس رضوی حدود ۶ ماه است که پرونده شکایت آستان قدس از افراد مرتبط با این اتهام به دادسرای عمومی تهران تقدیم شده است. طبعاً اطلاع‌رسانی درباره اقدامات انجام‌شده در خصوص این پرونده با دادسرای تهران خواهد بود. عزل قائم مقام سابق آستان قدس جزو اولین تغییرات مدیریتی آیت‌‌الله رئیسی بود و پس از تودیع، وی عملاً حتی یک روز هم در سمت مشاوره یا هیئت امنا اشتغال نداشته است. رابطه اداری عزیزیان قائم مقام سابق با آستان قدس مدت ها پیش از وصول گزارش بازرسی و ارسال آن به قوه قضائیه قطع شده است.

3) در مورد نذورات و موقوفات امام رضا (ع) ، قسمت عمده ای از این نذورات را مردم اهداء می کنند. بعضی از مردم درخواست دارن که نذورات آنها فقط برای مصرف در مهمان سرای حرم و تهیه ی غذای گرم و توزیع بین زائرین صرف شود و آستان قدس هم بنیادی داره به اسم بنیاد برکت که در تمام کشور نمایندگی دارد و این نذورات را جمع آوری می کنند.

4) یکی از اصول کاری آیت الله رئیسی در این یکسال مسئولیت ایشون دادن وام به جوانان برای اشتغال و ازدواج و ... بوده است . در همین راستا تولیت محترم در اجرای بند های 2 و 3 حکم انتصاب که از سوی مقام معظم رهبری بیان شده است با توسعه اقتصاد روستایی و کارگاههای زودبازده در راه ایجاد اشتغال گامی مهم برداشتند. از دیگر برنامه های تولیت آستان قدس رضوی احداث مجموعه‌های مسکونی زوج‌های جوان در مشهد و بیرجند بوده است.

5) در مورد اعدام زندانیان سیاسی، ممنوعیت اعدام دوشیزگان و عقد آنها همه شایعات ساخته و پرداخته منافقین برای تطهیر جنایات و خیانت‌های خود به کشور و تخریب وجهه نظام اسلامی می‌باشد. در تبیین واقعیات مربوطه گفتنی است پس از تهاجم نیروهای سازمان منافقین در سال ۶۷ با پشتیبانی ارتش عراق به داخل ایران، حضرت امام (ره) حکمی را درباره بررسی مجدد پرونده منافقین زندانی که همچنان بر سر موضع خود بودند و صدور محکومیت اعدام برای کسانی که برنامه شورش در زندان، هم‌زمان با برنامه‌های بیرون سازمان داشتند، صادر کردند. در زمینه دلایل صدور این حکم که از مبانی فقهی و حقوقی مستحکمی برخوردار است به اختصار می‌توان به وضعیت کلی نیروهای نظامی ایران در جبهه‌ها، روحیه مردم در داخل کشور به واسطه انعکاس تحولات جبهه‌ها، تبلیغات وسیع درباره پیشروی‌های عراق از سوی رادیوهای بیگانه، ورود مستقیم آمریکا به صحنه جنگ با ایران از طریق هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری، پیشروی نیروهای منافقین به داخل خاک ایران و تصرف چند روستا و شهر اسلام‌آباد غرب، بروز تحرکات و تنش‌هایی در زندان با سردمداری عناصر بر سر موضع منافقین، آغاز فعالیت برخی هواداران منافقین در سطح جامعه و ایجاد حرکت‌هایی برای برپایی آشوب و شورش در سطح شهرها، انتشار پیام‌های مستمر سازمان منافقین از طریق رادیوهای متعلق به آنها و ترغیب و تحریک مردم به شورش اشاره داشت.

در چنین اوضاع و احوالی حضرت امام (ره) بر مبنای دیدگاه فقهی خود از مسئولان مربوطه خواستند تا ضمن بررسی مجدد وضعیت منافقین در زندان، آن دسته از این افراد را که همچنان بر سر موضع خود تشخیص می‌دهند، به عنوان نیروهای داخلی یک سازمان محارب که با استفاده از فرصت، در صدد آشوبگری و تحریک دیگران به شورش هستند، اعدام کنند. در حکم حضرت امام (ره) در این‌باره چنین آمده است: «از آنجا که منافقین خائن به هیچ‌وجه به اسلام معتقد نبوده و هر چه می‌گویند از روی حیله و نفاق آنهاست و به اقرار سران آنها از اسلام ارتداد پیدا کرده‌اند، با توجه به محارب بودن آنها و جنگ کلاسیک آنها در شمال و غرب و جنوب کشور با همکاری‌های حزب بعث عراق و نیز جاسوسی آنها برای صدام علیه ملت مسلمان ما و با توجه به ارتباط آنان با استکبار جهانی و ضربات ناجوانمردانه آنان از ابتدای تشکیل نظام جمهوری اسلامی تا کنون، کسانی که در زندان‌های سراسر کشور بر سر موضع نفاق خود پافشاری کرده و می‌کنند، محارب و محکوم به اعدام می‌باشند».

 # سلام_بر_ابراهیم حامی رئیسی

https://t.me/joinchat/AAAAAD9m3zXllpAqvbPXkQ


خدا رحم کرد که من رییس جمهور نشدم که دلار 5هزار تومان شود!

روحانی بالاخره از استراتژی "زنونابین" دولتش پرده‌برداری کرد!

وزیرخارجه تا کی به خوش‌خیالی خود ادامه می‌دهد؟

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی:

چرا اظهارات اخیر عراقچی مهم است؟

نشست «دولت سایه» با انجمن صنایع سلولزی ایران؛

لیبرال رفتند، ۲ اخلالگر اعدام شدند، دلار ارزان شد

بازهم ننگ حمایت آشکار غربی‌ها از اصلاح طلبان

دولتی که در تراز انقلاب اسلامی نیست؛

سید ابراهیم رئیسی امروز در جمع راهپیمایان 13 آبان

خسارت برجام

ظاهرا کارد به استخوان معاون اول رسیده

در حاشیه استعفای دو وزیر و سخنان بی سابقه معاون اول روحانی

توهین چندباره روحانی به مردم!

بیش از یک سال از تحریم سپاه توسط بانک‌های دولتی می‌گذرد

رئیسی در تجمع باشکوه ۳۶ هزار بسیجی خراسان رضوی در حرم مطهر رضوی

با حضور آیت‌الله رئیسی در قم

امکان توقیف اموال ۸۰درصد ملت ایران با پذیرش FATF

روحانی برای حفظ منافع حاضر است تا کجا به سخنان متناقض خود ادامه دهد؟

مردم یادتان هست؟!