header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

نظارت ضعیف دولت در فرآیند اربعین ۹۷

ایجاد بازار سیاه در سیستم حمل و نقلی کشور در ایام اربعین/ نمره منفی ستاد اربعین در نحوه توزیع ارز
نظارت ضعیف دولت در فرآیند اربعین ۹۷

حجت الاسلام احد آزادی خواه، رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به مشکلات پیش آمده برای زائران اربعین، اظهار داشت: قرار است در اولین هفته پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه از وزیر کشور و ذوالفقاری به عنوان رئیس ستاد اربعین و متولیان این امر برای حضور در کمیسیون و بررسی نقاط ضعف و قوت این فرآیند و گزارش  دولت از عملکرد خود در این دعوت کنیم.

وی با بیان اینکه زائران در فرآیند اربعین امسال از چند مسئله گلایه‌مند بودند، افزود: اولین موضوع نحوه توزیع ارز بود که موجب شد شأن بانک مرکزی و زائران را پایین آورد. بنده از بانک مرکزی تعجب می‌کنم که چرا تا این اندازه عجولانه و بدون برنامه ریزی در این باره اقدام کرد.

آزادی خواه ارائه ارز به زوار اربعین را اقدام پسندیده‌ اما شیوه اجرای آن را بسیار زشت و زننده تلقی کرد و ادامه داد: این نوع ارائه ارز منجر به کاهش جایگاه معنوی فرآیند پیاده روی اربعین شد چرا که زوار که باید تمام لحظات خود را در آن چند روز صرف کار معنوی می‌کرد، مجبور بودند ساعت‌ها در صف توزیع ارز بمانند.

وی با تاکید بر اینکه بنده به عنوان رئیس فراکسیون حج و زیارت به این اقدام ستاد اربعین نمره منفی می‌دهم، تصریح کرد: موضوع دیگر شرایط حمل و نقل زوار بود به ویژه اینکه بسیاری از زوار برای بازگشت خود از مرز مهران با مقصد با چالش فراوانی روبرو بودند.

رئیس فراکسیون حج و زیارت با بیان اینکه سیستم حمل و نقل عملا به یک سیستم خود مختار تبدیل شده بود، یادآور شد: در واقع در بحث حمل و نقل زائران یک بازار سیاه ایجاد شده بود که فشار‌های زیادی را بر مردم تحمیل می‌کرد. حتی موردی سراغ داشتیم که بلیط اتوبوس مهران به تهران ۳۵۰ هزار تومان بود که این اصلا سزاوار نیست.

وی در پایان ضمن انتقاد جدی از عملکرد ستاد اربعین خاطرنشان کرد که که این‌ مشکلات ناشی از نظارت بسیار ضعیف ستاد اربعین بود که ما انتظار تدبیر بالای مسئولان دولتی را در خصوص فرآیند اربعین داشتیم.


آیت الله مکارم‌ شیرازی: قم از دولت طلبکار است نه بدهکار

کج‌سلیقگی دولت در هزینه‌کرد بودجه عمومی کشور؛

چمران: تشکیل جلسات وحدت با حضور رئیسی، قالیباف و جلیلی

واکنش جلیلی به ادعاهای جدید ظریف؛

آیا صاحبان وعده «چرخیدن چرخ کارخانه‌ها» آلزایمر گرفته‌اند؟

در جریان تقدیم لایحه بودجه 98 در مجلس مطرح شد؛

نکتــه‌ای که درباره FATF باید بدانید

پیشنهاد آیت‌الله جنتی برای نامزد‌های نمایندگی مجلس؛

سعید جلیلی:

جزئیات جدید و تاسف بار از ماجرای نماینده سراوان

تشریح هولوکاست هسته‌ای از زبان فریدون عباسی؛

رحیم‌پور قبل از خطبه‌های نمازجمعه تهران:

«تقریبا هیچ»؛ امتیاز روحانی در بجنورد

رئیسی: می‌خواهم صدای دانشجویان را بشنوم

پشت پرده قهرمان‌سازی زنجیره‌ای‌ها از وزیرنفت

تیپولوژی جدید جاسوسی به روایت محسنی اژه‌ای

اعتراف دیشب روحانی

آیا تاج‌زاده آلزایمر گرفته است؟

سوالات بی‌جواب مردم از دولت باقی است؛

گزارشی از فعالیت روحانیون در مناطق زلزله‎زده کرمان؛