header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

التهاب در نیشابور در پی اهانت یک عضو شورا به ساحت اباعبدالله

یکی از اعضای شورای شهر نیشابور و مدیرمسئول خیام نامه عزاداران امام حسین(ع) را احمق خواند و این اقدام واکنش بسیاری از کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت.
التهاب در نیشابور در پی اهانت یک عضو شورا به ساحت اباعبدالله

به نقل از صبح توس، یکی از اعضای شورای شهر نیشابور و مدیرمسئول هفته‌نامه اصلاح‌طلب خیام نامه با انتشار مطلبی علیه عزاداری امام حسین(ع) باعث جریحه‌دار شدن افکار عمومی، عزاداران و عاشقان اهل‌بیت علیه‌السلام شد. 

هیئات مذهبی این شهرستان در پی اهانت "ر.م" که پیش از این سمت سخنگویی این شورا را نیز برعهده داشته با تجمع در مقابل ساختمان شورا خواستار برکناری وی هستند

همچنین خبر میرسد امام جمعه نیز خواستار تعلیق وی از سمت های اجرایی تا زمان رسیدگی به جرم است

شورای شهر نیز در بیانیه‌ای رسمی، عنوان سخنگویی شورای شهر برای این فرد را مربوط به دوره یکساله اول دانسته و عنوان کرده در سال دوم شورا این فرد عهده‌دار سمت سخنگویی نیست


رضا مهرداد، سخنگوی شورای شهر نیشابور در نظری زیر پست اینستاگرامی فردی به نام امیر که مداحی محمود کریمی را به مناسبت محرم منتشر کرده بود، نوشت: " اگر حسین نبود. چطور این‌گونه مردم را تحمیق می‌کردید؟"

تحمیق در لغت‌نامه دهخدا به معنای احمق خواندن، به حماقت نسبت کردن کسی را، نسبت حماقت به کسی، کسی را احمق خواندن و با لفظ مستعمل و کسی را به حمق نسبت دادن معنی شده است.

اما برخی مردم در ذیل همان پست و در جواب این کامنت پاسخ‌های زیادی به او داده‌اند.

رضا مهرداد,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

اکانتی با عنوان بهزاد وینر نوشت: دم گنده لات محلمون گرم که نه تحمیقش کردم نه وادارش کردم که بیاد هیئت، اما امان از روزی که آدم حریت نداشته باشد.

همچنین حجت منصوبی پاسخ داد: تحمیق ترفند شما و امثال شماست آقای مهرداد، فکر نکن که بچه هیئتی از جایگاه شغلیت ترسی داره.

سید کمال موسوی نیز نوشت: هزار و چهارصد سال است که می‌خواهند دستگاه سیدالشهدا را به هم بریزند و هر سال با یک شبهه جدید هر سال به یک موضوع جدید در دستگاه سیدالشهدا می‌پرند اما دستگاه سیدالشهدا سال‌هاست پابرجا مانده.

سید علی بهشتی نیز نوشت: ضربه‌ای که امام حسین (ع) از منافقین خورد از کفار نخورد.

فرشید خباززاده در ذیل همین کامنت نوشت: میگن وقتی آدم از میوه ممنوعه خورد عریان شد و زشتی هاش نمایان شد، شما گندم کجا را خوردی آقای مهرداد!

محمد صفرپنج در پاسخ به کامنت وی نوشت: آقای مهرداد با این کامنتشان علاوه بر بی‌ادبی به امام حسین علیه‌السلام و عزاداران امام حسین (ع)، ایشان به‌تمامی معصومین و بزرگانی که مردم را به عزاداری تشویق و ترغیب نموده‌اند اهانت و توهین نموده است. در یک پست یک‌خطی با این حجم از توهین تنها از یک انسان حقیر و تحمیق شده برمی‌آید.

رضا مهرداد,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

اما از دیروز پست‌ها و استوری های فراوانی فضای مجازی نیشابور را در برگرفته است به‌نحوی‌که هشتگ #تفاله_های_عاشورای۸۸ در سطح شبکه‌های مجازی و ارتباطی به وفور به چشم می‌خورد.

در توییتر نیز برخی کاربران به این هشتگ واکنش نشان داده اند به نحوی که فریده سلطانی پور نوشت: قوه قضایه سکوت مرگ گرفته است، همچنین هفشتگ عنوان داشت: وقتی که سرکرده شان از کربلا درس مذاکره می‌گیرد، از نوچه‌ها چه انتظاری؟

ماری خانم نیز در باره این موضوع نوشت: یعنی اینقدر وقیح شدن که به امام حسین(ع) توهین میکنن! اقعا سکوت دستگاه قضاییه تا کی ادامه خواهد داشت؟

حال باید دید مسئولین ناظر بر عملکرد اعضای شورای شهر و دادستانی استان خراسان رضوی چه واکنشی نسبت به این توهین علنی به عزاداران امام حسین (ع) و توصیه‌کنندگان به عزاداری برای امام حسین (ع) خواهند داشت.

دانشجویان، طلاب و روحانیون شهر نیشابور ظهر امروز در واکنش به هتاکی عضو شورای شهر نیشابور به ساحت مقدس امام حسین(ع) و عزاردان و دوستداران اهل بیت، با برگزاری مراسم عزاداری روبروی ساختمان شورای شهر این شهرستان مراتب اعتراض خود را اعلام کردند.

 
شورگشتی یکی از دانشجویان شرکت کننده در دسته عزاداری برگزار شده مقابل ساختمان شورای شهر نیشابور در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: حدود ۱۰۰۰ نفر از دانشجویان و طلاب و عزادان امام حسین (ع) از ساعت ۱۰ امروز با برپایی دسته عزاداری مقابل شورای شهر این شهرستان تجمعی برپا کردند.
 
 
 
 
شورگشتی با بیان اینکه افراد تجمع کننده از رئیس شورای شهر نیشابور خواستار برکناری این عضو هتاک شورای شهر شدند، افزود: تعدادی از مردم عزادار پرچم امام حسین(ع) را را بر بالای دیوار ساختمان شورای شهر به اهتزار درآوردند.

این دانشجوی فعال با بیان اینکه رضا مهرداد، عضو هتاک شورای شهر نیشابور معلم تاریخ یکی از مدارس این شهر است، تصریح کرد: طبق گفته‌های دانش آموزانی که با این مسئول هتاک درس داشته‌اند، رضا مهرداد تاریخ تحریف شده را به دانش آموزان آموزش می داده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم پس از برگزاری عزاداری در مقابل شورای شهر به اداره آموزش و پرورش رفته و طی برگزاری جلسه‌ای با معاون آموزش و پرورش خواستند تا این فرد دیگر درس تاریخ را تدریس نکند.
 
لازم به ذکر است، رضا مهرداد، سخنگوی شورای شهر نیشابور در نظری زیر پست اینستاگرامی فردی به نام امیر که مداحی محمود کریمی را به مناسبت محرم منتشر کرده بود، نوشته بود که اگر حسین نبود. چطور این‌گونه مردم را تحمیق می‌کردید؟