header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

حاجی بابایی: دولت به داد مردم برسد

دولت به داد مردم برسد. وضع مالی مردم خوب نیست. تیم اقتصادی دولت موفق نبوده؛ چرا رئیس‌جمهور سکوت کرده است.
 حاجی بابایی: دولت به داد مردم برسد

حمیدرضا حاجی بابایی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (یکشنبه ۷ مرداد ۹۷) با اشاره به مشکلات حوزه آموزش و پرورش در کشور گفت: آموزش و پرورش وضعیت خوبی ندارد. هرگونه نگاه سیاسی به آموزش و پرورش سم مهلک است. آموزش و پرورش اولین وزارتخانه و تأثیرگذارترین وزارتخانه به شمار می‌رود اما بودجه آن در ردیف سیزدهم لایحه دولت قرار دارد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در طول ۵ سال گذشته بودجه آموزش و پرورش از ۱۵.۶ درصد بودجه عمومی به کمتر از ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است. آموزش و پرورش ۱۴ هزار میلیارد تومان بدهی و کسری دارد.

وی افزود: در ابتدای مهرماه برای ساماندهی آموزش و پرورش احساس نگرانی می‌کنیم. ۵ سال قبل یک دروغ گفته شد که آموزش و پرورش ۱۵۰ هزار نیروی مازاد دارد و این دروغ باعث شد که دولت از آن سال تا به امروز برای نیروی انسانی، دانشگاه فرهنگیان به آموزش و پرورش مساعدت نکند.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: امروز آموزش و پرورش با ۱۹۴ هزار کسری نیرو مواجه است. یک میلیون و ۷۰۰ هزار ساعت حق‌التدریس نیاز دارد. آموزش و پرورش نتوانسته است رضایت عمومی فرهنگیان را کسب کند. کسری سختی کار چه معنایی دارد. بعد هم در این باره به مجلس نوشته می‌شود که کمک کنید، اینکه نیاز به مصوبه مجلس ندارد. هیأت دولت باید مصوب کند تا سختی کار پرداخت شود تا حق سرپرستی خانم‌های سرپرست خانوار به آنها داده شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر من برای اردوگاه باهنر به رئیس‌جمهور نامه نوشتم برای این است که رئیس‌جمهور به میدان بیاید و اردوگاه شهید باهنر را نجات دهد. بعضی‌ها ناشیانه دفاع نکنند.

وی افزود: اگر کسی می‌خواهد بداند که اردوگاه شهید باهنر بر اساس سند قطعی در کجا و با چه شماره‌ای فروخته شده و بعداً اجاره به شرط تملیک شده است، می‌تواند شماره سند قطعی پلاک ثبتی ۱/۶ قریه منظریه، با سند قطعی غیرمنقول شماره (۸۴۳۸۸) مورخ ۳ اسفند ۱۳۹۵ دفتر اسناد رسمی شماره ۱۱۹ تهران به شرکت غیردولتی واسط مالی شهریور سوم فروخته شد و بعد توسط این شرکت به آنها اجاره داده شده است و اجاره‌ای که در اختیار آنها قرار گرفته شده است، یک‌سوم قیمتی است که باید در این قیمت‌گذاری انجام می‌شده است.

حاجی بابایی با اشاره به مسائل اقتصادی روز کشور خاطرنشان کرد: دولت به داد مردم برسد. وضع مالی مردم خوب نیست. تیم اقتصادی دولت موفق نبوده؛ چرا رئیس‌جمهور سکوت کرده است. امروز مردم به شدت در سختی زندگی می‌کنند. اگر امروز به داد مردم نرسید، فردا دیر است.

به گزارش فارس، وی در پایان با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای عملیات رمضان استان همدان از حضور سردار قاسم سلیمانی در این مراسم تقدیر و تشکر کرد.

 

مگر ما از برجام درس نگرفتیم که قصد تصویب FATF را داریم؟

توهین چندباره به مجالس سالار شهیدان ع!

التهاب در نیشابور در پی اهانت یک عضو شورا به ساحت اباعبدالله

اگر رئیسی رای آورده بود الان دلار 40 هزار تومان بود!

با شکایت نهاد ریاست جمهوری و استانداری قم؛

‌ پنج عضو اصلاحطلب شورای شهربابل به اتهام مالی و فسادجنسی بازداشت شدند

آیت‌الله‌ مکارم‌شیرازی: کاش گرانی ۲۰ یا ۵۰ درصد بود

کدام تهدید به قتل کرد؛ تابلوی فیضیه یا همراه علی مطهری

روزنامه الیاس حضرتی، حامی دیروز روحانی:

برکناری وزیر اقتصاد و تبعات آن برای حسن روحانی

آیت الله کعبی:

رئیسی در میان بازاریان یزد

طائب: گرانی‌ها واقعی نیست

آغاز دادگاه‌های علنی اخلالگران در نظام پولی و ارزی از یکشنبه

مردم مستاصل شدند!

شکست دیپلماسی لبخند؛

بیانیه جمعی ازشرکت‌کنندگان تجمع فیضیه قم

نبش قبر!

ستاد مردمی احیاء فریضتین امربه معروف و نهی از منکر طی نامه ای خطاب به آملی لاریجانی:

نکاتِ مهم مواضع دو هفته اخیر مقام معظم رهبری