header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

همزمان با روز قدس؛

دانشجویان مشهدی از طرح مطالبه گری خود رونمایی کردند/ نام شهید رزان اشرف النجار در بیمارستان رضوی ماندگار شد
همزمان با روز قدس؛

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو از مشهد، چهلمین مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس، امروز جمعه ۱۸ خرداد ماه با شعار «روز جهانی قدس؛ پیروزی جبهه مقاومت؛ شکست فتنه آمریکایی صهیونیستی؛ عزم ملت فلسطین برای بازگشت» و با حضور قشرهای مختلف مردمی و دانشجویی در مشهد برگزار شد.

در این روز مردم دین دار مشهد در حمایت از مظلومان عالم، به ویژه مردم مظلوم فلسطین، از جبهه استکبار و در رأس آن غده سرطانی اسرائیل، اعلام برائت کردند، دانشجویان مشهدی هم همگام با مردم از شب گذشته، با فراخوان اعلام رونمایی از مطالبات دانشجویان در مسیر راهپیمایی روز قدس به استقبال این روز رفتند.

صبح امروز و در گرمای نزدیک به چهل درجه ای مشهد، رونمایی از مطالبات صریح دانشجویان انقلابی مشهد همزمان با راهپیمایی روز قدس در محل چهارراه دانش انجام شد، در این مراسم دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهای مختلف در موضوعات «استکبار ستیزی، مشکلات اقتصادی کشور، قراردادهای FATF و پالرمو» موضع جدی خود را در این زمینه ها اعلام کردند و ضمن هشدار به دشمنان انقلاب اسلامی ایران از مسئولین درخواست کردند تا به مشکلات اقتصادی مردم رسیدگی کنند.

در این مراسم دانشجویان با به آتش کشیدن پرچم آمریکا، اسرائیل و انگلیس خشم خود را از سیاست های کثیف این کشورها در قبال مظلومین جهان نشان دادند.

بی‌شک راهپیمایی روز قدس امسال رنگ و بوی حماسی‌تری داشت؛ چراکه علاوه بر جنایات رژیم صهیونیستی در اشغال 70 ساله سرزمین فلسطین، اقدام وقیحانه و خلاف عرف دیپلماتیک ترامپ در انتقال پایتخت آمریکا به قدس شریف هم احساسات مسلمانان را جریحه‌دار کرد و هم خشم مقدس آنان را بیش از پیش برانگیخت.

 اتحاد جهانی علیه صهیونیسم

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی که از شرکت کنندگان این راهپیمایی بزرگ بود، درباره این تجمع اظهار کرد: برخلاف تجمعاتی که در کشورهای دیگر صورت می‌گیرد که همگی رفتارهای سیاسی هستند، حضور مردم در این راهپیمایی اعتقادی است و مردم ایران با حضور پرشور خود بخشی از عقاید خود را ابراز می‌کنند. 

پژمان‌فر تاکید کرد: پیام این راهپیمایی این است که هر وقت ما در مرز مقاومت ایستادیم و ایستادگی کردیم برده ایم، در موضوع فلسطین هم ما ایستادیم و گفتیم که این غده سرطانی باید محو شود و نتیجه هم گرفتیم و این موضوع باید درسی باشد برای دولتمردان و مسئولین اجرایی ما که گمان می‌کنند با مذاکره می‌توانند مشکلات را حل کنند. 

نماینده مردم مشهد و کلات مذاکرات هسته ای را همانند مذاکراتی که برای فلسطین صورت گرفت، بی‌نتیجه دانست و بیان کرد:  مذاکرات برای برجام که 5 سال به طول انجامید موجب عقب افتادگی در مطالبات مردم شد و از این به بعد هم مذاکره با استکبار به جز عقب افتادگی نتیجه‌ای نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: انتقال پایتخت به قدس نتیجه عکس داشته است و این کارشان فرار به جلو از روی ترسشان بوده است، کسانی هم که امروز معتقدند راهپیمایی قدس بی‌تاثیر است یک نگاه به دنیا بکنند، تیم فوتبال آرژانتین را ببینند، اگر نمی‌توانند این اتحاد جهانی علیه اسرائیل را ببینند کور هستند.

در پایان این راهپیمایی، شرکت کنندگان با قرائت قطعنامه‌ای مواضع خود را اعلام کرده و نماز جمعه را به امامت آیت‌الله ‌سید احمد علم‌الهدی اقامه کردند.

نام شهید رزان اشرف النجار در بیمارستان رضوی ماندگار شد

گفتنی است، در آستانه روز جهانی قدس، در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و جهت زنده نگه داشتن نام و یاد شهدای مقاومت، سالن همایش‌های بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد، به نام بانوی پرستار و امدادگر شهید "رزان اشرف النجار" مزین شد.