header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

آیت‌الله سبحانی: قطع رابطه با آمریکا هیچ مشکلی برای ما ایجاد نمی‌کند

جوانان‌ می‌توانند کشور را اداره کنند
آیت‌الله سبحانی: قطع رابطه با آمریکا هیچ مشکلی برای ما ایجاد نمی‌کند

مرجع تقلید شیعیان گفت: اگر با آمریکا که نه قولش قول و نه سخنش سخن است قطع رابطه کنیم، هیچ مشکلی برای ما پیش نخواهد آمد چون جوانانی داریم که می‌توانند کشور را اداره کنند، بنابراین اگر بر تولید داخلی خودمان تکیه کنیم خداوند نیز با ما خواهد بود.

آیت الله سبحانی ظهر امروز در جلسه تفسیر قرآن کریم که در مدرسه علمیه حجتیه برگزار شد، با اشاره به آیه ای از قرآن کریم اظهار داشت: محبت به پیامبر (ص) از اصول اساسی اسلام است و دوستی با پیامبر (ص) به دو معنا است.

وی افزود: نخست اینکه این محبت سبب می‌شود که انسان در مقام عمل نیز از رسول خدا پیروی کند و ثانیاً صرف این محبت یک نوع کمال و ارزش محسوب می‌شود.

مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: هنگامی که امیرالمؤمنین آیات را در روز حج اکبر برای مردم خواندند و به مشرکان چهارماه مهلت داده شد، مسلمانان شروع به بهانه تراشی کردند که اگر مشرکان وارد مکه و مدینه نشوند بازارهای ما خراب می‌شود چراکه وضعیت اقتصادی آن روز به دست آن‌ها بود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه گفت: حرف‌هایی که امروز افراد می گویند در آن دوران توسط افراد جاهل مطرح می‌شد، اگر ما با کشوری مثل آمریکا که نه قولش قول و نه سخنش سخن است قطع رابطه کنیم، هیچ مشکلی برای ما پیش نخواهد آمد چون جوانانی داریم که می‌توانند کشور را اداره کنند، بنابراین اگر بر تولید داخلی خودمان تکیه کنیم خداوند نیز با ما خواهد بود.

آیت الله سبحانی با قرائت آیه ای از قرآن کریم تصریح کرد: نباید وابستگی به خانواده و اموال سبب تضعیف دین شود، به همین جهت برخی نباید بگویند که اگر با فلان کشور قطع رابطه کنیم کشورما به مشکل برمی خورد چراکه این اندیشه جاهلیت است که آن روز عده ای به امام علی (ع) با قرائت آن آیات ایراد گرفتند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیه 54 سوره مائده خاطر نشان کرد: برخی گفته‌اند که با توجه به روایتی از پیامبر (ص) این آیه مربوط به ایرانیان است که به نظر درست است چون مردم فارس و ایرانیان همیشه با قلم و قدم خود در راه گسترش اسلام قدم برداشته‌اند و تلاش و مجاهدت‌های زیادی کرده‌اند.

تسنیم