header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

گزارشی از همت ایرانی در ایلام

وقتی همت جوانان در خداحافظی از واردات جواب می‌دهد/ موانعی که باید از سر راه تولید برداشته شود
گزارشی از همت ایرانی در ایلام

در دنیای لاستیک‌ خودروها برندهای ایرانی و خارجی زیادی دیده می‌شود اما نکته قابل توجه در این خصوص این است که کیفیت این محصول مفتولی تعیین می‌کند که در داخل لاستیک به کار گرفته می‌شود.

این مفتول استیل کرد نام دارد اما این محصول کاملا خارجی است و از طریق واردات به کارخانه‌های ایرانی تزریق می‌شود و بنا به گفته مدیرعامل یک کارخانه لاستیک‌سازی " معمولا استیل کرد را از آلمان و ایتالیا وارد کشور می‌کنند".  

اما در شهرستان دره‌شهر در جنوب شرقی استان ایلام عده‌ای از جوانان مرز و بوم همت به خرج داده و با احداث کارخانه استیل کرد ماداکتو تولید این محصول را داخلی کرده و نیاز کشور را به استیل کرد و کارخانه‌های لاستیک‌سازی برطرف می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام در این رابطه می‌گوید: کارخانه استیل کرد اولین و بزرگ‌ترین شرکت تولیدی در ایران و خاورمیانه است که سیم تولید شده از مفتول را تولید می‌کند.

یارالله نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: سابق بر این از نخ در تولید لاستیک استفاده می‌شد اما این محصول جدید کیفیت بهتری به لاستیک می‌دهد.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیاز کشور بالغ بر 10 هزار تن در سال بوده و کارخانه استیل کرد هم با همین ظرفیت در شهرستان دره‌شهر در حال احداث است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: با تکمیل این کارخانه نیاز کشور از واردات استیل کرد پایان یافته و این موفقیتی برای جوانان ایرانی است.

نصیری تصریح کرد: بر اساس اعلام کارشناسان امر قرار است این کارخانه تا شش ماه آینده به بهره‌برداری کامل برسد.

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته موانعی در احداث این کارخانه در شهرستان دره‌شهر از جمله فقدان زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی دره‌شهر وجود دارد که مسیر بهره‌برداری این کارخانه را با کندی مواجه می‌سازد.

فرماندار شهرستان دره‌شهر در این باره می‌گوید: ایجاد زیرساخت‌های شهرک صنعتی دره‌شهر کامل خواهد شد.

علی‌اکبر شفیع‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: سال گذشته اعتبار ویژه‌ای برای ایجاد زیرساخت‌های شهرک صنعتی دره‌شهر اختصاص یافته است و امسال هم در این راستا اهتمام ویژه‌ای داریم.

علاوه بر تولید کاملا ایرانی محصول استیل کرد، بسیاری از جوانان منطقه هم توانسته‌اند در این کارخانه در حین ساخت و بهره‌برداری مشغول کار و فعالیت شوند.

یکی از کارگران شاغل در مرحله اجرای این طرح می‌گوید: جوانان دره‌شهری بر اساس دانشی که دارند و بر اساس مدرک دانشگاهی در این کارخانه در حال احداث مشغول کار و تلاش شده‌اند.

«علی» که دارای مدرک کارشناسی شیمی است، افزود: خوشحالم از اینکه در محل سکونت خود مشغول کار شده و به دنبال تولید کالای ایرانی هستیم.

با بهره‌برداری از این طرح ظرف شش ماه آینده میزان اشتغالزایی به صورت مستقیم 220 نفر و غیر مستقیم یک‌هزار نفر افزایش خواهد یافت.


ما شدیداً با تصویب طرح استعماری FATF در مجلس مخالفیم !

اجرای بی‌سروصدای سند ۲۰۳۰ در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

شرکت توتال اطلاعات نفتی را دزدید و رفت!

جزئیات توافق دولت با تلگرام

نامه خواندنی بسیج دانشگاه‌های تهران به مسئولین حامی برجام:

اجرای سند ننگین 2030 در خراسان جنوبی

آخرین وضعیت سوال از رئیس جمهور

برنامه این روزهای اصلاحطلبان

آدرس کانال حامیان رئیسی در سروش

واکنش مجلس خبرگان به خروج آمریکا از برجام

اطلاعیه جامعه مدرسین در حمایت از رهنمودهای مقام معظم رهبری:

تجربه برجام تاکنون خسران محض بوده

واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به خروج آمریکا از برجام

طلاب قم، برجام را آتش زدند

حسین شریعتمداری

آیت‌الله نوری‌همدانی: از اول فریاد زدیم نمی‌توان با آمریکا عهدی بست

دلیل ناراحتی مردم سبزوار از روحانی چه بود؟

توزیع کتب و محتوای نامناسب در بخش کودک نمایشگاه بین المللی کتاب

گزارشی از همت ایرانی در ایلام

تبدیل خلاقانه يک پادگان آموزشی به اولين دهكده‌ي اقتصادي كشور در کرمانشاه