header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

بانوان حاشیه شهر مشهد شیرمردانی به معراج فرستادند؛ توهین نکنید!

مدیر مسئول روزنامه شرق در مشهد دستگیر شد. سکوت جامعه مدافع زن!!
بانوان حاشیه شهر مشهد شیرمردانی به معراج فرستادند؛ توهین نکنید!

به نقل خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو از مشهد، شب گذشته خبر دستگیری مدیرمسئول روزنامه شرق در مشهد رسانه ای شد؛گفته می شود این ماجرا بی ارتباط با خبر جنجالی و توهین آمیز و حاوی سیاه نمایی، روزنامه شرق نبوده است.

تیتر راست صفحه اول روزنامه ۱۹ فروردین شرق و گزارش یک صفحه کاملی با عنوان «از ستایش تا ندا» که در آن با جملات توهین آمیزی نسبت به مشهد و ساکنان محله ساختمان اینگونه نوشته بود «زنان محله دو دسته هستند، یا تحت هیچ شرایطی از خانه بیرون نمی‌آیند یا آن‌ها که بیرون می‌آیند تن فروشی می‌کنند. یک قرارداد نانوشته بین آن‌ها و همسرانشان وجود دارد».

مدیر مسئول روزنامه شرق به زندان منتقل شده است

با این حال شب گذشته پس از دستگیری رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه شرق در مشهد، قاضی حسن حیدری، معاون دادستان مشهد گفت: درج مطلبی در این روزنامه و تقسیم‌بندی خانم‌های شهرک شهید رجایی مشهد که در آن یک دسته را «فاحشه» خطاب کرده بودند، باعث جریحه‌دار شدن احساسات آن‌ها و شکایت از این فرد شد.

حیدری بیان داشت: از طریق دادستانی به ایشان اطلاع دادیم که این موضوع را جبران کنند و در داخل سازمان خودشان پیگیری و با فرد خاطی برخورد کنند؛ چنین مسئله‌ای اتفاق نیفتاد در صورتی‌ که درصدد جبران آن مطلب بر می‌آمدند خروجی امروز این نمی شد.

معاون دادستان مشهد اظهار کرد: در این جلسات به دلیل این‌که شکایت شاکی خصوصی، جلسه تحقیقی و قوانین جزایی حاکم بود طبیعتا قرار تامین برای افراد صادر می شود؛ در صورتی که تامین نشود، بازداشت ادامه خواهد داشت. طبیعتا مدیر مسئول روزنامه شرق می بایست اکنون در زندان باشند.

واکنش تشکل های دانشجویی خراسان رضوی نسبت به توهین روزنامه شرق

بیانیه ۱۲ گروه جهادی دانشگاه‌های مشهد/ این نوع خطابه ناشی از دور بودن از مردم است
 
از زمان انتشار گزارش روزنامه شرق در مورد زنان حاشیه نشین شهر، تشکل‌های دانشجویی مشهد نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و در همان روز‌های ابتدایی ۱۲ گروه جهادی دانشگاه‌های شهر مشهد با صدور بیانیه‌ای این موضوع را محکوم کردند.

در بخشی از بیانیه‌ ۲۱ فروردین ماه گروه‌های جهادی مشهد آمده بود «بدون شک این نوع خطابه ناشی از دور بودن از مردم و ندانستن مشکل این مردم شریف و زحمت کش است و این نوع نگاه حاصل تفکری است که همواره حاشیه نشینی را به دید یک معضل و بیچارگی شهری می‌نگرد و هیچگاه حاضر به تلاش برای حل مشکلات این مردم نبوده است»

معاون اول قوه قضائیه قول پیگیری داد

اما این پایان اعتراض دانشجویان به این موضوع نبود، در دیدار دانشجویان دانشگاه‌های مشهد با معاون اول قوه قضائیه در تاریخ ۲۳ فروردین ماه وقتی نوبت به نماینده‌ی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد رسید، وی با اعتراض به این موضوع از اژه‌ای در خواست پیگیری این توهین را کرد و معاون اول قوه قضائیه نیز قول پیگیری این موضوع را داد.

شب گذشته کاربران فضای مجازی با واکنش به دستگیری مدیر مسئول روزنامه شرق در فضای مجازی به این موضوع واکنش نشان دادند.

ساسان سروش در واکنش به این موضوع نوشت: ‏روزنامه ⁧‫#شرق‬⁩ خانم‌های شهرک رجایی مشهد را فاحشه خطاب کرده! تذکر گرفته جبران کنه اما نکرده. به همین دلیل ⁧‫#رحمانیان‬⁩ احضار شده. البته کرامت زنان خلاصه میشه به ورود زنان به ورزشگاه و بی‌حجابی وگرنه سکوت «ما طرفدار زنانیم»ها نسبت به این هتاکی دلیل دیگه‌ای نداره

یاسین کرباس فروشان هم به نوع مواجهه مدعیان حقوق زنان به این مسئله پرداخت و نوشت: ‏خانم ⁧‫#ترانه_علیدوستی‬⁩ شمایی که مدعی حقوق زنان هستی و فیلم منتشر میکنی از قمه‌کش حمایت میکنی! چطوره که توهین روزنامه ⁧‫#شرق‬⁩ به زنان رو ندیدی هنوز؟ دقیقا کجایی؟

سجاد خدائی هم در این موضوع نوشت: ‏به بانوان حاشیه شهر توهین می کنند‌؛ ‏اما نمی دانند از دامن همین ⁧‫#بانوان‬⁩، شیرمردانی به معراج رفتند تا همسران شما به کنیزی گرفته نشوند. ‏⁧‫#شرق‬⁩

زهرا زائری هم در واکنش به توهین روزنامه شرق به زنان حاشیه شهر مشهد نوشت: ‏پیغمبر و دین و خدا بس نبود؟

‏رئیسی و علم الهدی بس نبود؟ ‏امام رضا را که جناحی کردید هیچ، خاک مشهد چقدر در نظرتان خطرناک آمده که به زنانش هم رحم نمی‌کنید؟؟؟ زن در نظرتان فقط آن است که سر تا پا بنفش در میتینگ انتخاباتی رقص و هلهله به پا کند؟! ‫#شرق‬⁩ ‏⁧‫#رحمانیان‬⁩

سکوت مدعیان حمایت از حقوق زنان...

مدعیان حمایت از حقوق زنان که با هر اتفاقی فریاد حمایت از زنان را می کشند و دفاع از حقوق زن را در ورود به استادیوم ها خلاصه می‌کنند، باید پاسخ بدهند که چرا نسبت به این توهین به بانوان مظلوم حاشیه نشین شهر مشهد سکوت کرده اند ...


مگر ما از برجام درس نگرفتیم که قصد تصویب FATF را داریم؟

توهین چندباره به مجالس سالار شهیدان ع!

التهاب در نیشابور در پی اهانت یک عضو شورا به ساحت اباعبدالله

اگر رئیسی رای آورده بود الان دلار 40 هزار تومان بود!

با شکایت نهاد ریاست جمهوری و استانداری قم؛

‌ پنج عضو اصلاحطلب شورای شهربابل به اتهام مالی و فسادجنسی بازداشت شدند

آیت‌الله‌ مکارم‌شیرازی: کاش گرانی ۲۰ یا ۵۰ درصد بود

کدام تهدید به قتل کرد؛ تابلوی فیضیه یا همراه علی مطهری

روزنامه الیاس حضرتی، حامی دیروز روحانی:

برکناری وزیر اقتصاد و تبعات آن برای حسن روحانی

آیت الله کعبی:

رئیسی در میان بازاریان یزد

طائب: گرانی‌ها واقعی نیست

آغاز دادگاه‌های علنی اخلالگران در نظام پولی و ارزی از یکشنبه

مردم مستاصل شدند!

شکست دیپلماسی لبخند؛

بیانیه جمعی ازشرکت‌کنندگان تجمع فیضیه قم

نبش قبر!

ستاد مردمی احیاء فریضتین امربه معروف و نهی از منکر طی نامه ای خطاب به آملی لاریجانی:

نکاتِ مهم مواضع دو هفته اخیر مقام معظم رهبری