header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

بانوان حاشیه شهر مشهد شیرمردانی به معراج فرستادند؛ توهین نکنید!

مدیر مسئول روزنامه شرق در مشهد دستگیر شد. سکوت جامعه مدافع زن!!
بانوان حاشیه شهر مشهد شیرمردانی به معراج فرستادند؛ توهین نکنید!

به نقل خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو از مشهد، شب گذشته خبر دستگیری مدیرمسئول روزنامه شرق در مشهد رسانه ای شد؛گفته می شود این ماجرا بی ارتباط با خبر جنجالی و توهین آمیز و حاوی سیاه نمایی، روزنامه شرق نبوده است.

تیتر راست صفحه اول روزنامه ۱۹ فروردین شرق و گزارش یک صفحه کاملی با عنوان «از ستایش تا ندا» که در آن با جملات توهین آمیزی نسبت به مشهد و ساکنان محله ساختمان اینگونه نوشته بود «زنان محله دو دسته هستند، یا تحت هیچ شرایطی از خانه بیرون نمی‌آیند یا آن‌ها که بیرون می‌آیند تن فروشی می‌کنند. یک قرارداد نانوشته بین آن‌ها و همسرانشان وجود دارد».

مدیر مسئول روزنامه شرق به زندان منتقل شده است

با این حال شب گذشته پس از دستگیری رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه شرق در مشهد، قاضی حسن حیدری، معاون دادستان مشهد گفت: درج مطلبی در این روزنامه و تقسیم‌بندی خانم‌های شهرک شهید رجایی مشهد که در آن یک دسته را «فاحشه» خطاب کرده بودند، باعث جریحه‌دار شدن احساسات آن‌ها و شکایت از این فرد شد.

حیدری بیان داشت: از طریق دادستانی به ایشان اطلاع دادیم که این موضوع را جبران کنند و در داخل سازمان خودشان پیگیری و با فرد خاطی برخورد کنند؛ چنین مسئله‌ای اتفاق نیفتاد در صورتی‌ که درصدد جبران آن مطلب بر می‌آمدند خروجی امروز این نمی شد.

معاون دادستان مشهد اظهار کرد: در این جلسات به دلیل این‌که شکایت شاکی خصوصی، جلسه تحقیقی و قوانین جزایی حاکم بود طبیعتا قرار تامین برای افراد صادر می شود؛ در صورتی که تامین نشود، بازداشت ادامه خواهد داشت. طبیعتا مدیر مسئول روزنامه شرق می بایست اکنون در زندان باشند.

واکنش تشکل های دانشجویی خراسان رضوی نسبت به توهین روزنامه شرق

بیانیه ۱۲ گروه جهادی دانشگاه‌های مشهد/ این نوع خطابه ناشی از دور بودن از مردم است
 
از زمان انتشار گزارش روزنامه شرق در مورد زنان حاشیه نشین شهر، تشکل‌های دانشجویی مشهد نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و در همان روز‌های ابتدایی ۱۲ گروه جهادی دانشگاه‌های شهر مشهد با صدور بیانیه‌ای این موضوع را محکوم کردند.

در بخشی از بیانیه‌ ۲۱ فروردین ماه گروه‌های جهادی مشهد آمده بود «بدون شک این نوع خطابه ناشی از دور بودن از مردم و ندانستن مشکل این مردم شریف و زحمت کش است و این نوع نگاه حاصل تفکری است که همواره حاشیه نشینی را به دید یک معضل و بیچارگی شهری می‌نگرد و هیچگاه حاضر به تلاش برای حل مشکلات این مردم نبوده است»

معاون اول قوه قضائیه قول پیگیری داد

اما این پایان اعتراض دانشجویان به این موضوع نبود، در دیدار دانشجویان دانشگاه‌های مشهد با معاون اول قوه قضائیه در تاریخ ۲۳ فروردین ماه وقتی نوبت به نماینده‌ی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد رسید، وی با اعتراض به این موضوع از اژه‌ای در خواست پیگیری این توهین را کرد و معاون اول قوه قضائیه نیز قول پیگیری این موضوع را داد.

شب گذشته کاربران فضای مجازی با واکنش به دستگیری مدیر مسئول روزنامه شرق در فضای مجازی به این موضوع واکنش نشان دادند.

ساسان سروش در واکنش به این موضوع نوشت: ‏روزنامه ⁧‫#شرق‬⁩ خانم‌های شهرک رجایی مشهد را فاحشه خطاب کرده! تذکر گرفته جبران کنه اما نکرده. به همین دلیل ⁧‫#رحمانیان‬⁩ احضار شده. البته کرامت زنان خلاصه میشه به ورود زنان به ورزشگاه و بی‌حجابی وگرنه سکوت «ما طرفدار زنانیم»ها نسبت به این هتاکی دلیل دیگه‌ای نداره

یاسین کرباس فروشان هم به نوع مواجهه مدعیان حقوق زنان به این مسئله پرداخت و نوشت: ‏خانم ⁧‫#ترانه_علیدوستی‬⁩ شمایی که مدعی حقوق زنان هستی و فیلم منتشر میکنی از قمه‌کش حمایت میکنی! چطوره که توهین روزنامه ⁧‫#شرق‬⁩ به زنان رو ندیدی هنوز؟ دقیقا کجایی؟

سجاد خدائی هم در این موضوع نوشت: ‏به بانوان حاشیه شهر توهین می کنند‌؛ ‏اما نمی دانند از دامن همین ⁧‫#بانوان‬⁩، شیرمردانی به معراج رفتند تا همسران شما به کنیزی گرفته نشوند. ‏⁧‫#شرق‬⁩

زهرا زائری هم در واکنش به توهین روزنامه شرق به زنان حاشیه شهر مشهد نوشت: ‏پیغمبر و دین و خدا بس نبود؟

‏رئیسی و علم الهدی بس نبود؟ ‏امام رضا را که جناحی کردید هیچ، خاک مشهد چقدر در نظرتان خطرناک آمده که به زنانش هم رحم نمی‌کنید؟؟؟ زن در نظرتان فقط آن است که سر تا پا بنفش در میتینگ انتخاباتی رقص و هلهله به پا کند؟! ‫#شرق‬⁩ ‏⁧‫#رحمانیان‬⁩

سکوت مدعیان حمایت از حقوق زنان...

مدعیان حمایت از حقوق زنان که با هر اتفاقی فریاد حمایت از زنان را می کشند و دفاع از حقوق زن را در ورود به استادیوم ها خلاصه می‌کنند، باید پاسخ بدهند که چرا نسبت به این توهین به بانوان مظلوم حاشیه نشین شهر مشهد سکوت کرده اند ...


اروپایی‌ها منت چه چیزی را بر ما می‌گذارند؟

اعطای مجوز صادرات‌گوشت در شرایط فعلی با چه منطقی سازگار است؟

رئیس جمهور انتقادپذیر نیست، عصبانی می‌شود و توهین می‌کند

پذیرش «FATF» تحریم‎های فلج‎کننده در پی دارد

گزینه احتمالی ریاست دستگاه قضا از نگاه باهنر

«توکلی» حمایت خود از FATF را پس گرفت

وقتی وزارت خارجه در واکنش به «خنجر زدن اروپا»، فقط «لبخند» می‌زند!

چرا مردم کرج مخالف سخنرانی علی لاریجانی هستند؟

چماق و هویج اروپایی برای برجام موشکی

تفاوت حاشیه نشینی دوره پهلوی با حاشیه نشینی در جمهوری اسلامی؛

نزدیکان دربار پهلوی چه میزان پول از ایران خارج کردند؟

بستر‌سازی فتنه‌گران برای سال آتی؛

در حاشیه نامه‌نویسی وزرای پیر و خسته به رهبر انقلاب برای پذیرشFATF؛

آیت‌الله مکارم شیرازی: سخنان رئیس‌جمهور درباره حجاب و فضای مجازی زننده بود

آیت الله مکارم‌ شیرازی: قم از دولت طلبکار است نه بدهکار

کج‌سلیقگی دولت در هزینه‌کرد بودجه عمومی کشور؛

چمران: تشکیل جلسات وحدت با حضور رئیسی، قالیباف و جلیلی

واکنش جلیلی به ادعاهای جدید ظریف؛

آیا صاحبان وعده «چرخیدن چرخ کارخانه‌ها» آلزایمر گرفته‌اند؟

در جریان تقدیم لایحه بودجه 98 در مجلس مطرح شد؛