header
صفحه اصلی | چرا رئیسی | چرا ادامه دولت | شبکه استانی | اخبار | یاداشت ها

ادعایی درباره حضور آقازاده‌ها و باندهای قدرت در یک کلوپ نفتی!

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: زنگنه باید در خصوص نقش آقازاده‌ها در کلوپ نفتی و لابی مخفی نفت و گاز و پتروشیمی در این تصمیم سازی‌های وزارت نفت از جمله برند سازی جایگاههای نفتی چیست؟
ادعایی درباره حضور آقازاده‌ها و باندهای قدرت در یک کلوپ نفتی!

جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با الف با اشاره به 2 سوالش از بیژن زنگنه وزیر نفت که در دستور کار فردا سه شنبه مجلس قرار دارد، گفت: محور یکی از این سوالات در خصوص نقش آقازاده‌ها در باشگاه نفتی وزارت نفت است، گفت: سال گذشته باشگاه اندیشه‌ ورزان نفت و نیرو در وزارت نفت تشکیل شده که در واقع این باشگاه به یک وزارتخانه در سایه تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه یکی از کارهای این باشگاه تصمیم گیری درباره قراردادها و انتصاب هاست، افزود: اعضای این باشگاه از مسئولین وزارت نفت، تعدادی آقازاده و برخی آقایان هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: زنگنه باید پاسخ دهد که کدام آقازاده‌هایی در این کلوپ نفتی حضور دارند؟ و وظیفه آنها چیست؟

کریمی قدوسی با بیان اینکه محور دومین سوال برند سازی جایگاه‌های عرضه سوخت است، افزود: جایگاه داران به این اقدام وزارت نفت معترض هستند و تاکید دارند که این اقدام باعث تسلط باندهای های ثروت و قدرت و باشگاه نفتی بر بخش خصوصی می شود.

وی با بیان اینکه الگوی این حرکت آقایان شرکت‌های مطرح نفتی مثل توتال، شل و ... است که انحصار جهانی را تشکیل داده‌اند، تاکید کرد: کارشناسان امر تاکید دارند که تصمیم وزارت نفت برای برند سازی جایگاه‌های عرضه سوخت و سیستم حمل‌ونقل فراورده‌های نفتی، مقدمه انحصار در این حوزه است.

نماینده مشهد و کلات گفت: زنگنه باید پاسخ دهد که نقش لابی مخفی نفت و گاز و پتروشیمی در این تصمیم سازی‌ها چیست و افراد موثر آن چه کسانی هستند؟

کریمی قدوسی با بیان اینکه این سوالات آبان سال گذشته تحویل هیئت رئیسه مجلس شد، افزود: سال گذشته وزیر نفت با حضور در کمیسیون انرژی مجلس به این سوال پاسخ داد که پاسخ هایش قانع کننده نبود و سوال به صحن مجلس ارجاع شد.

 

 

سایت 598


ما شدیداً با تصویب طرح استعماری FATF در مجلس مخالفیم !

اجرای بی‌سروصدای سند ۲۰۳۰ در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

شرکت توتال اطلاعات نفتی را دزدید و رفت!

جزئیات توافق دولت با تلگرام

نامه خواندنی بسیج دانشگاه‌های تهران به مسئولین حامی برجام:

اجرای سند ننگین 2030 در خراسان جنوبی

آخرین وضعیت سوال از رئیس جمهور

برنامه این روزهای اصلاحطلبان

آدرس کانال حامیان رئیسی در سروش

واکنش مجلس خبرگان به خروج آمریکا از برجام

اطلاعیه جامعه مدرسین در حمایت از رهنمودهای مقام معظم رهبری:

تجربه برجام تاکنون خسران محض بوده

واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به خروج آمریکا از برجام

طلاب قم، برجام را آتش زدند

حسین شریعتمداری

آیت‌الله نوری‌همدانی: از اول فریاد زدیم نمی‌توان با آمریکا عهدی بست

دلیل ناراحتی مردم سبزوار از روحانی چه بود؟

توزیع کتب و محتوای نامناسب در بخش کودک نمایشگاه بین المللی کتاب

گزارشی از همت ایرانی در ایلام

تبدیل خلاقانه يک پادگان آموزشی به اولين دهكده‌ي اقتصادي كشور در کرمانشاه